background

Dveřní prahy MACO TRANSIT – nechte zimu mrznout venku!

19.09.2011

Také řešíte otázku, jak snížit tepelné ztráty vzniklé sníženou těsností stavebních otvorů? Dveřní prahy MACO TRANSIT optimálně utěsní dolní spáru uzavřených vstupních, terasových a balkonových dveří, a přitom se díky své malé výšce nestanou překážkou při překračování.

Dveřní práh TRANSIT je vhodný pro každý typ dřevěného profilu se šířkou mezi 58 a 108 mm, je totiž variabilně nastavitelný dle použitých dřevoobráběcích nástrojů. Dveřní práh je tvořen středovou částí z pevného PVC dílu a pohyblivými hliníkovými částmi na interiérové a exteriérové straně.

Doporučený standard

Vzhledem k integrovanému přerušení tepelného mostu a uzávěrům 18 až 24 mm se tento dveřní práh doporučuje jako standardní řešení pro každé vstupní dveře. Konstrukční provedení prahu umožňuje použití bezpečnostních uzávěrů MACO i.S. pro systémy s polohou kovací drážky 9V i 13V.

Skvělá izolace

Spolu s těsněním, které je součástí dodávky, s koncovkami a gumovým krytem je dveřní práh TRANSIT skutečným trumfem pro dokonalou tepelnou izolaci a utěsnění proti vodě a vzlínající zemní vlhkosti. Dveřní práh je navíc vybaven jednou drážkou pro silikonové těsnění a druhou drážkou pro butylovou těsnicí pásku. Oba komponenty navazují na vnější plochu izolace podlahy.

Do každého počasí

Odolnost proti prudkému dešti podle UNI EN 12208 dokládá certifikát o zařazení do třídy 9A - nejvyšší třídy této normy. Zátěž odpovídá náporu větru o síle 90 km/h za prudkého deště. V testu propustnosti vzduchu dosáhly dveře vybavené dveřním prahem TRANSIT zařazení do třídy 4 podle UNI EN 12207, rovněž nejvyšší třídy této normy.

Bezbariérový přístup

Dveřní práh TRANSIT odpovídá zaoblením všech hran a plochým provedením s volitelnou výškou 20 nebo 24 mm normě DIN 18025. Vnitřní i venkovní prostory jsou tak bezbariérově přístupné i starším lidem či lidem s pohybovým omezením.

Díky harmonicky zaoblenému tvaru vnější části a protiskluzové úpravě - rýhování hliníkových částí - působí opticky tento práh velmi dobře v obou dodávaných barevných variantách - stříbrná s konstrukčním dílem přerušení tepelného mostu ve světlém odstínu a bronzová s konstrukčním dílem přerušení tepelného mostu v tmavém odstínu.

Zaručený užitek

Dveřní práh MACO TRANSIT bezpečně udrží teplo vašeho domova a zajistí pohodlné ovládání jakýchkoliv domovních dveří. Výrazná úspora energie, příznivá cena a snadná montáž dělají z prahů MACO TRANSIT ideální doplněk každých dveří.

Zpět