background

Když se komfort stane standardem – nové posuvně – sklopné kování MACO RAIL SYSTEMS SKB

15.04.2011

Výrobci oken dnes dokáží uspokojit náročné architekty, projektanty nebo investory velkými posuvnými prvky, které vynikají velkou zasklenou plochou a možností nabídnout příjemné propojení interiéru a exteriéru. To co u těchto prvků zajistí bezproblémové ovládání velkých okenních křídel nebo dveří je vhodné stavební kování. Společnost MACO si Vám dovoluje představit inovovanou řadu posuvně-sklopného kování MACO RAIL SYSTEMS, v provedení SKB-SE s automatickou aretací a SKB-Z s nuceným ovládáním. Pro zajištění pohodlné manipulace uživatele s okenním křídlem byla optimalizována náběhová křivka a zvýšen odstup křídla od rámu. Z pohledu zpracovatele systémy SKB nabízejí snadnou montáž i nadměrně těžkých okenních křídel.

Optimální parametry

Největší předností nových posuvně sklopných systémů MACO je zvýšená hodnota náběhové křivky z 50 na 53 milimetrů. Důvodem této změny je trend používání stále širších profilů. Další konstrukční vylepšení je i  navýšení odsazení křídla od rámu, a to ze 122 mm na 125 mm. Zároveň s tím byl snížen zástavbový rozměr dole na rámu na 35 mm, což zejména u dveřních prvků snižuje výšky prahů a zjednodušuje překračovaní, současně tím vylepšuje i design celého provedení. Obě varianty SKB- SE a Z jsou standardně vybaveny stříbrnou povrchovou úpravou a na objednávku je možné je dodat v povrchové úpravě Tricoat.

Funkční pohodlí

Představte si okenní křídlo těžké až 160kg a množství energie, jaké byste museli vydat na jeho otevření nebo zavření. Díky nové konstrukci kolejnice a vozíku, dokonalému vyvážení, jednodílným nůžkám a přesnému mechanismu kování je manipulace s okny neuvěřitelně snadná. A nejen to, při otevírání i zavírání okna otočením kliky a snadným posunutím křídla se ruka v zápěstí otáčí fyziologicky naprosto přirozeným pohybem, takže nedochází k žádné deformaci. Při otočení kliky nahoru zapadne křídlo samo do posuvné polohy. Při zavírání se naopak samo nastaví do pozice vyklápění. Po vysunutí křídla se vozík automaticky aretuje pomocí pojistky proti samovolnému zavření.

SKB-Z – systém s nuceným ovládáním

V novém provedení systému posuvně sklopného kování s nuceným ovládáním SKB-Z pro velká a těžká křídla je již od 160 kg kování opatřeno tandemovým vozíkem. Zvětšením průměru pojezdových koleček mělo za následek zvýšení nosné plochy až o 20% ve srovnání s běžnými vozíky. Díky jednodílnému posuvnému systému s větší nosnou plochou a nasazení 4 koleček na každý vozík se výrazně snižuje hlučnost a zvyšuje stabilita i největších výplňových prvků.

Systém SKB-Z je dále vybaven automatickým otevíráním a zavíráním centrálně řízeným klikou. Pro uživatele to znamená opravdu vysoký komfort, protože stačí pouze otočit klikou a křídlo se automaticky a s minimální silou otevře nebo zavře. Pojistka proti samovolnému zavření a bezpečnostní i.S. čepy  jsou dodávány standardně, na vyžádání je dále možné kování opatřit pojistkou proti chybné manipulaci.

Jednotný design

Pro MACO je důraz na estetickou hodnotu naprostou samozřejmostí, proto vám k systému RAIL SYSTEMS přináší sérii klik sladěných s krytkami na kolejnice a vozík v několika barevných provedeních, mezi nimiž si každý najde tu nejvhodnější do svého domova.

Zpět