background

Klika na střed štulpové lišty již jednoduše

16.11.2012

U dvoukřídlých oken se štulpovým křídlem řeší výrobci oken problém s umístěním okenní kliky na střed. Při použití štulpové lišty nelze kliku jako obvykle umístit přímo na křídlo. Řešením je použití převodovky s mínusovým DM.

Pomocí nové MACO integrované mezipřevodovky lze i tato otvíravě-sklopná okna vyrábět tak, aby jejich montáž byla jednoduchá. Při její použití umístíte okenní kliku na střed štulpové lišty velmi snadno. A navíc je toto řešení vhodné pro repliky historických oken, kde můžete využít tenčí okenní profily, což je velmi častý požadavek památkářů.

Nejjednodušší možná montáž s bonusem úspory času

Mezipřevodovka MACO je podle různých výšek křídel v kovací drážce předmontovaná přímo na štulp převodovky a lze ji použít vpravo i vlevo. Pomocí jedné mezipřevodovky lze zpracovat všechny typy profilů ze dřeva, plastu a hliníku. Kování řady MACO MULTI-MATIC se osazuje bez nutnosti čelního frézování přímo do kovací drážky. Díky tomu jste ve výrobě nezávislí a navíc ušetříte čas při montáži a náklady na skladování.

Funkce s přidanou hodnotou

Světlá výška kastlíku převodovky je zredukovaná na nutné minimum. K mezipřevodovce štulpového křídla je možné využít různé uzávěry. Jak u fixní tak u variabilní výšky kliky můžete použít své standardní okenní kliky s příslušnou délkou čtyřhranu.

Ochrana proti vloupání a bezpečné ovládání

Aby bylo okno chráněné proti vloupání, lze u něj použít MACO i.S. bezpečnostní uzávěry. Sériově dodávána polohovací pojistka odlehčí křídlo při zavírání a zamezí případnému „drhnutí“. Pojistka proti chybné manipulaci umístěná do otvíravě-sklopné mezipřevodovky při otevření křídla zablokuje ovládání kliky a zamezí tak současnému sklopení otevřeného křídla.

Odzkoušená kvalita

Integrovaná mezipřevodovka je vyrobená z materiálů s vysokou pevností, odzkoušená podle předpisů GZ 607/3_DK, QM328 a RAL a lze ji dodatečně mazat. Tím je zajištěna její bezpečná funkce a dlouhá životnost.

Zpět