background

MACO ventilační klapka pro dřevěná a plastová otvíravá okna

31.10.2011

Zdravé a příjemné klima v místnostech je základním předpokladem tělesné i duševní pohody a výkonnosti, a to jak doma, tak na pracovišti nebo ve veřejných budovách. Přísun čerstvého vzduchu do interiérů nemusí být bezpodmínečně zajištěn pomocí elektricky poháněných otvíračů, jejichž pořizovací a provozní náklady jsou vysoké. Ventilační klapka MACO na otvíravá dřevěná a plastová okna se ovládá ručně pomocí okenní kliky a je díky tomu levnou, ale spolehlivou a pohodlnou variantou, a to i pro dodatečnou instalaci.

Dostatečné základní větrání

Ventilační klapka zajišťuje dostatečnou úroveň základního větrání podle DIN 1946-6. Klapka je bezúdržbová a ve srovnání s drahými mechanickými větracími zařízeními funguje spolehlivě.

Ovládání pomocí okenní kliky

Ventilační klapku lze umístit na horní či boční část okenního křídla. Počtem ventilačních klapek můžete ovlivnit celkový požadovaný objem výměny vzduchu.

Bezpečnost zajištěna i při větrání

Otočením okenní kliky do polohy svisle nahoru se ventilační klapka otevře, ale současně je zajištěno uzavření okenního křídla. Bezpečnostní i.S. čep totiž po otočení kliky do sklopné polohy zajede do přidaného protilehlého i.S. uzávěru. Více v montážním návodu. Kromě zajištění základního větrání tak ventilační klapka MACO plní ještě bezpečnostní funkci, takže je pro investory dvojnásobně atraktivní.

Šetří výrobní náklady

K instalaci ventilační klapky MACO na otvíravá okna není nutná montáž jakýchkoliv dalších prvků kování na centrální uzávěr.

Hygiena obytných prostor a ochrana před vlhkem jsou dnes jedním z často diskutovaných témat. Ventilační klapka MACO zajistí potřebu základní výměny vzduchu spolehlivě a cenově velmi výhodně.

Zpět