background

Následné zvýšení odolnosti oken a dveří proti vloupání s certifikátem „ift Rosenheim“

13.06.2011

Díky kvalitnímu mechanickému bezpečnostnímu kování se stále častěji daří mařit pokusy o vloupání. Neboť pokud některá část okna či dveří dokáže klást dostatečný odpor, pachatel zpravidla zanedlouho raději upustí od svého úmyslu: koneckonců pro každého lupiče je nebezpečné dlouho a hlasitě manipulovat s nářadím a vystavovat se tak riziku odhalení.

Výhody okenního kování MACO MULTI i.S.

  • Systémem MACO MULTI i.S. lze dovybavit téměř všechna dřevěná nebo plastová otvíravě-sklopná okna a balkónové dveře, které lze ovládat jednou rukou.
  • Kování je certifikováno podle normy DIN 18104 část 2.
  • Kování je umístěno v drážce a díky tomu nepůsobí pro uživatele rušivým dojmem.
  • Vzájemnou součinností i.S. bezpečnostních čepů a i.S. uzávěrů se MACO i.S. uzavírací systém automaticky nastaví podle vůle drážky v rozmezí 10 - 14 mm.
  • Okno je možno uzavřít a blokovat pomocí uzamykatelné okenní kliky MACO EMOTION Tresor.

Výhody vícebodových zámků MACO PROTECT

  • Systémem MACO PROTECT lze dovybavit téměř všechny domovní, bytové či postranní dveře ze dřeva, plastu a hliníku.
  • Dveřní zámky zabudované ve dveřním prvku jsou testovány v Institutu pro okenní techniku (ift) v Rosenheimu dle normy DIN 18251, třídy 3, a zcela vyhovují požadavkům pro dodatečné zabezpečení.
  • Současně s dveřním zámkem je nutné použít cylindrickou vložku a kování odolné proti navrtání, které odpovídá požadovanému bezpečnostnímu standardu.
  • Celý systém je ovládán centrálně pouze jedním klíčem.

Zábrana proti vloupání oknem

Kování MACO MULTI i.S. dokonale splňuje všechny požadavky na dodatečné zabezpečení kováním umístěným v drážce. Jeho obsluhu zajišťuje uzamykatelná okenní klika MACO EMOTION Tresor (k dostání v pěti různých barvách). Tato klika  zaručuje odolnost proti odpáčení kliky z okenního rámu a odolnost proti ukroucení blokovacího mechanismu až do 100 Nm. Aby byla vždy zaručena skutečně optimální kvalita, podléhají produkty neustálé vnitřní i vnější kontrole, kterou zajišťuje systém managementu kvality firmy MACO a Institut pro okenní techniku (ift) v Rosenheimu.

Zábrana proti vloupání dveřmi

Dveřní zámky MACO PROTECT představují díky kvalitnímu tří-, pěti- až sedmibodovému uzamčení se západkou, zástrčí a příslušným počtem osvědčených i.S. bezpečnostních čepů vynikající řešení pro dovybavení téměř všech domovních, bytových a průchodových dveří.

Další doporučení

Doporučujeme Vám důkladněji přišroubovat rám ke zdivu a použít bezpečnostní sklo proti vloupání. Německé policejní statistiky ukazují, že při většině vloupání do rodinných domů je okno vypáčeno: v 90 % případů dojde k vypáčení a následnému proniknutí přes okno. Naproti tomu rozbití skla tvoří pouze velmi malé procento případů, neboť lupiči se chtějí vyhnout hluku a možnému poranění.

Perfektní řešení pro dodatečné zabezpečení

Policie stále častěji doporučuje zabezpečit okna a dveře mechanicky; pachatele je totiž potřeba odradit nejen instalací elektronických systémů, ale i mechanickými bezpečnostními prvky, neboť jejich překonání zabere více času.

Instalovat jednoduchá ochranná opatření na okna a dveře Vašich zákazníků se tedy v každém případě vyplatí. Velmi snadná obsluha a příjemný design spolu se zavíracími díly z materiálu ZAMAK činí z nenápadného, na obvodu rámu umístěného bezpečnostního kování MACO i.S. perfektní řešení pro dovybavení systémem mechanického zabezpečení.

 

Zpět