background

Nové zdvižně-posuvné kování pro plastové profily

26.04.2012

Velké prosklené posuvné dveře jsou dnes velmi moderní a žádané od investorů i architektů. Pro tyto terasové dveře vyráběné z dřevěných profilů dodává MACO již řadu let spolehlivá zdvižně-posuvná kování pod značkou RAIL-SYSTEMS HS (HS portál). Pod stejným označením nyní nově vyrábí MACO také zdvižně-posuvné kování pro plastové prvky a to s nosnosti až do 300 kg.

Made by MACO

Zdvižně-posuvné komponenty kování pro plastové prvky, především pojezdové vozíky, byly vyvinuty na základě stávajících systémů kování pro dřevěné prvky. Všechny komponenty byly vyvinuty v naší společnosti a vyrábí se v rakouském výrobním závodě Trieben podle standardů kvality DIN EN ISO 9001:2008.

Menší námaha při otevírání dveří

Kompletně přepracovaný pojezdový vozík a převodovka modifikovaná pro PVC profily společně přispívají k vyššímu komfortu ovládání posuvného prvku. Na pohyb zdvižně-posuvného prvku je tedy nutné vyvinout sílu o cca 1kg menší než u dosavadního řešení.

Výkonné, funkčně promyšlené detaily

  • Nový pojezdový vozík má integrovaný čistící kartáček, kolečka vozíku tedy zůstávají čistá, mají delší životnost a pohyb dveří v kolejnici je bezproblémový
  • Nosnost pojezdového vozíku až 300 kg
  • Rozsáhlé příslušenství k pojezdovému vozíku
  • Bezproblémová montáž díky přesnému nasazení všech částí příslušenství
  • Nové převodovky
  • Redukce síly potřebné k otevření dveří
  • Nové štěrbinové větrání

Ve spojení s nízkým sklolaminátovým MACO GFK prahem lze vyrobit bezbariérové, lehce ovladatelné posuvné dveře s velmi nízkým koeficientem prostupu tepla. Způsob ovládání a údržby posuvných dveří s kováním MACO RAIL-SYSTEMS HS můžete shlédnout v krátkém videu na YouTube.

Zpět