background

Optimální uzavření dveří až v šesti bodech se zámkem MACO PROTECT Z-TF

30.05.2011

Klíčem ovládaný 3-střelkový dveřní zámek MACO PROTECT Z-TF dodá každým domovním, bytovým či terasovým dveřím spolehlivé zajištění třemi střelkami, zatímco u běžných zámků drží dveře pouze jedna střelka. Součástí systému MACO PROTECT Z-TF jsou při uzamčení navíc až tři další bezpečnostní body, dohromady je tedy dveřní křídlo uzavřeno až v šesti bodech.

  • 2 multifunkční střelky
  • 2 - 3 i.S. bezpečnostní čepy (dle výšky dveří)
  • 1 hlavní střelka (pouze fixace přítlaku)
  • 1 masivní dveřní závora s 20 milimetrovým vysunutím

Každé dveře těsní

Ihned po zavření dveří se dveřní křídlo i bez dalšího uzamčení na 3 místech bezpečně a spolehlivě fixuje pomocí hlavní střelky a dvou přídavných multifunkčních střelek. Už tyto tři opěrné body působí optimálním a stálým tlakem po celé výšce dveří.

Z energetického hlediska zajišťují dvě multifunkční střelky ve spojení s hlavní střelkou mnohem vyšší těsnost a tím pádem lepší ochranu vůči hluku a lepší tepelně-izolační vlastnosti.

Bezpečnost především

Zámek lze navíc uzamknout pomocí dvou až třech i.S. bezpečnostních čepů a masivní dveřní závory. Integrovaná pojistka zpětného zatlačení se při uzamknutí automaticky přizpůsobí vůli drážky a zabraňuje zpětnému stlačení multifunkčních střelek.

Spolu s hlavní závorou, která je v hlavním dveřním uzávěru podložená ocelovou deskou, zvyšují i.S. bezpečnostní čepy odolnost proti vloupání.

Snadná montáž – úsporné skladování

Zámek Z-TF je použitelný oboustranně. Při montáži i.S. uzávěrů a uzávěrů multifunkčních střelek není zapotřebí frézování. Díky nastavitelným uzávěrům střelky lze přítlak dveřního křídla regulovat.

Špička pro investory i pro uživatele

Mechanismus tohoto zámku zaručuje snadnost obsluhy, takže dveře lze zavírat vysloveně lehce a především tiše. Stačí jemně zatlačit a dveře se svezou téměř nehlučně do zámku. V zavřeném stavu lze dveře obsluhovat zevnitř pomocí kliky a zvenku pomocí klíče. Spektrum vlastností zámku Z-TF optimálně doplňuje možnost volby vysoce antikorozní povrchové úpravy TRICOAT.

Zámek MACO PROTECT Z-TF je kompatibilní s běžně dostupnými (symetrickými) elektrickými otvírači dveří. Tímto způsobem lze vstupní dveře domu s více bytovými jednotkami otvírat pohodlně z každého bytu pouhým stisknutím tlačítka.

Zpět