background

Patentované kování MACO s dvojitou sklopnou funkcí

16.05.2011

Nestačí Vám pro větrání sklopení jednoho okenního křídla a zároveň nechcete otevírat celé okno? MACO si Vám dovoluje představit novinku "Twin-Fit", kování, které sklopí dvě okenní křídla současně.   V době, kdy je stále větší poptávka po dokonalém vzhledu okna, efektivní výměně vzduchu a úspoře prostoru, vám nabízíme patentované řešení pro plastová okna nebo dřevěná eurookna.

Způsob fungování

S kováním "Twin-Fit" můžete paralelně sklopit otvíravě-sklopné křídlo současně se štulpovým. Pomocí pojistky umístěné na rohovníku štulpového křídla (Multi-Trend) příp. rohovém převodu (Multi-Matic) je možné ze standardní sklopné polohy dosáhnout dvojitou sklopnou polohu. Lze tak pohodlně ovládat obě křídla jednou klikou.

Technika

"Twin-Fit" je vybavené standardním otvíravě - sklopným systémem a speciální štulpovou převodovkou, jak s možností použití pro PVC tak i pro dřevěné profily s protilehlou kovací drážkou. Provedení v povrchové úpravě Tricoat je dostupné na požádání.

Oblast použití

  • Multi-Matic
    výška v drážce kování (FFH) 430 – 1590 mm / šířka v drážce kování (FFB) 320 – 1050 mm
  • Multi-Trend
    výška v drážce kování (FFH) 600 – 1500 mm / šířka v drážce kování (FFB) 400 – 1050 mm

Harmonie větrání

Aretací okna do sklopné polohy pomocí dvojité sklopné funkce je možné využít celou šířku obou křídel pro ventilační spáru. Maximální šířka sklopených křídel může dosáhnout až 2100 mm. V otevřené poloze je možné využít pouze jedno křídlo, které tak zabírá jen polovinu prostoru okna do místnosti, než by tomu bylo při otevření širokého jednokřídlého okna.

Zpět