background

Pro velkoformátová okna a balkónové dveře v otvíravě-sklopném provedení

11.07.2011

Navrhujete okna nebo dveře pro pasivní nebo nízkoenergetický dům? Chcete nabídnout zákazníkům okenní prvky poskytující více denního světla? Pak zřejmě budete potřebovat okna s většími prosklenými plochami s izolačními trojskly. Velké a těžké prvky s trojitým zasklením patří v energeticky úsporné výstavbě 21. století ke standardům moderní architektury. Neméně důležité je u větších a těžších elementů také bezpečnost nosných prvků.

Spodní a nůžková ložiska MAMUT s nosností 180 kg

Tyto energetické a architektonické požadavky splňuje MACO prostřednictvím svých spodních a nůžkových ložisek MAMUT pro balkónové dveře a velkoformátová okna v otvíravě-sklopném provedení s nosností 180 kg jako jeden z mála výrobců kování.

Prvky s maximálními rozměry šířky křídla v kovací drážce 1800 mm, výšky křídla v kovací drážce 2800 mm a s plochou okna až 3,6 m2 lze opatřit speciálním kováním Multi-Trend nebo také Multi-Matic.

Přídavná pojistka „Safety Pin“ proti chybnému ovládání oken a dveří

Patentovaný výrobek MACO „Safety Pin" zajišťuje dodatečně každé otvíravé a otvíravě-sklopné okno a každé dveře proti možnému vypadnutí křídla způsobeném chybným ovládáním nebo nesprávným používáním. Tímto se zvyšuje bezpečnostní standard.

Pojistku proti vypadnutí lze zabudovat do otvíravě-sklopného celoobvodového kování. Odpružená ocelová lanka pojistky zamezí kompletnímu vypadnutí okenního křídla z rámu a díky tomu lze efektivně předcházet zranění osob.

Nekontrolované zabouchnutí prvku způsobené například nárazem větru nebo silným průvanem v místnosti, přitlačení okna přes ostění, ale také nesprávná nebo dokonce zcela zanedbaná údržba kování až po opotřebení ložisek může vést k vypadnutí křídla z rámu. Proto by mělo používání prvku "Safety Pin" ve veřejných budovách jako například v mateřských školách, školských zařízeních, nemocnicích, domovech pro seniory či kancelářských budovách patřit ke standardnímu vybavení.

Zpět