background

Samozamykací automatický dveřní zámek MACO PROTECT Z-TA

04.03.2013

Představte si, že odcházíte z domu, zabouchnete za sebou dveře, ty se samy uzamknou, a vy tak nepotřebujete do zámku strkat klíč (v případě použití dveřní kliky v kombinaci klika-koule). Odpadá tak pozdější přemýšlení „zamknul jsem za sebou nebo nezamknul ?“. Toto je dnes možné s novým automatickým zámkem MACO PROTECT Z-TA. Dveře zaklapnou do rámu a jsou včetně dveřní zástrče bez použití klíče zamknuté. Všechny uzavírací prvky jsou zajištěné proti zpětnému zatlačení. Uzavírací mechanismus se aktivuje magnetem integrovaným v protikusu na rámu.

Mechanismus automatického zamykání

Horní a spodní uzavírací prvek umístěný na liště zámku tvoří kombinace výsuvného háku a multifunkční střelky. Tyto dva uzavírací prvky společně s hlavní střelkou a dveřní zástrčí tak zámek spolehlivě drží ve třech bodech. Během zavírání dveří vyvine nejdřív hlavní střelka spolu s 2 multifunkčními střelkami optimální přítlak. Bezprostředně poté se automaticky vysunou háky včetně dveřní zástrče kompletně do protilehlých uzávěrů. Ihned po vysunutí jsou všechny uzavírací komponenty zajištěné proti násilnému zpětnému zatlačení.

Předvedení fungování zámku ve videu:

Těsní a udržuje teplo

Automatický přítlak dveřního zámku „Z-TA“ skvěle utěsní dveře po celé výšce a spolehlivě tak působí proti tepelným ztrátám. Uzavření dveří s utěsněním zaručuje navíc vysokou ochranu proti hluku. Díky speciálně konstruovaným střelkám s náběhem se dveře zavírají příjemně tiše.

Ochrana malých dětí

Dveřní zámek „Z-TA“ navíc můžete zajistit dodatečným otočením klíče o 360 stupňů. Dodatečným uzamčením dojde k blokování kliky uvnitř, což zamezí nechtěnému opuštění domu nebo bytu např. dětmi.

Otevření dveří

Pokud není dodatečné uzamčení klíčem aktivované, lze dveře zevnitř jednoduše otevřít pomocí dveřní kliky. Stiskem dveřní kliky dojde k  zasunutí uzavíracích prvků a dveřní zástrče do těla zámku. Zvenku lze dveřní zámek „Z-TA Automatic“ otevřít lehce a bez vynaložení velké síly pomocí klíče.

Motoricky ovládaný dveřní zámek „Z-TA Comfort“

Chcete-li se zcela vzdát klíčů, pořiďte si motoricky ovládaný třístřelkový dveřní zámek „Z-TA Comfort“. Nemusíte otáčet klíčem ani tehdy, když chcete dveře otevřít, neboť otevření dveří se ovládá motoricky (ve spojení s dotykovým ovládáním nebo klávesnicí).

Zpět