background

Skvělý vzhled, který padne do ruky

08.08.2011

Dveřní a okenní kliky jsou bezesporu významným stylovým a funkčním prvkem. Proto by měla být výběru správné okenní kliky věnována patřičná pozornost.

Okenní kliky MACO EMOTION dodávané v základních designových řadách Rhapsody, Harmony a Symphony odpovídají svou bezchybnou funkčností a atraktivním designem všem požadavkům investorů. Hodí se jak do prostředí moderní architektury, tak na rámy stylových oken starých rekonstruovaných domů. Okenní kliky jsou vyráběny pod přísnými kvalitativními kontrolami v rakouských továrnách MACO a přispívají tak k celkové kvalitě oken.

RHAPSODY sjednocuje sílu výrazu a osobitost v dokonale ergonomickém provedení. Oválná rozeta a ladně zaoblené linie madla kliky lahodí nejen oku, ale padnou skvěle do každé ruky. Funkce a forma jsou ve všech detailech navzájem dokonale sladěny.

HARMONY představuje prověřenou klasiku. Tato okenní klika se hodí jak do prostředí moderní architektury, tak na stylové imitace oken starých hrázděných domů. Její nadčasová působivost vychází především z výrazného vedení linií.

SYMPHONY okouzluje půvabnými liniemi a každému modernímu oknu propůjčuje nevšední vizuální ráz. Jako elegantní doplnění velkých skleněných ploch i úzkých zaoblených okenních profilů spojuje spolehlivost a vytříbený styl v krásném a funkčním designu.

TRESOR je skutečná bezpečnostní klika přesahující požadavky bezpečnostní normy ENV 1627-30. Zajišťuje odolnost kliky 100 Nm proti vypáčení z okenního křídla a  stejnou odolnost proti ukroucení blokovacího mechanismu v klice. Tato speciální klika je vybavena buď cylindrickou vložkou na uzamčení klíčem, nebo blokovacím tlačítkem. Obojí zároveň slouží jako dětská pojistka.

Barevná rozmanitost

Velmi odolný povrch všech klik je vyráběn buď nanesením 3 mm vrstvy plastu bílé barvy (typ RAL 9016), příp. hnědé barvy (RAL 8019), na kovové jádro madla kliky nebo je hliníkové tělo kliky upraveno eloxováním. Eloxováním hliníku je dosaženo následujících základních barev okenních klik: bronzová, champagne, stříbrná a titanová.

Variabilita použití

Okenní kliky jsou dodávány v různých konstrukčních výškách (od 21 do 58 mm). Mohou být již opatřeny předmontovanými šrouby pro rychlejší a snadnější montáž klik na okenní rám. Pro velká posuvná okna jsou dodávány dlouhé kliky kombinovatelné s posuvným kováním MACO RAIL-SYSTEMS. K doplňkovému programu patří dveřní madélka v různých provedeních, okenní olivy v retro stylu pro dvoukřídlá okna se štulpovou převodovkou a krytky na rohová a nůžková ložiska, které barevně ladí s okenními klikami.

Dvanáctiletá záruka funkčnosti

Všechny okenní kliky MACO EMOTION úspěšně podstupují zkoušky kvality podle německé normy DIN EN ISO 9001:2008 a podle standardů jakosti institutu RAL. Jejich špičková kvalita je sama o sobě zárukou dlouholetého a bezproblémového užívání výrobku, proto i my klikám MACO EMOTION plně důvěřujeme a nabízíme našim klientům dvanáct let záruky na jejich funkčnost.

Zpět